DIY – BIAŁA SKRZYNKA DO ZDJĘĆ

Odkąd mam bloga, zaczęłam bardziej interesować się fotografią. Dzięki temu trafiłam na kilka fantastycznych blogów, na których znalazłam wskazówki co do kompozycji czy tła zdjęć. Metodą prób i błędów ciągle uczę się robić zdjęcia, czasem nawet to zauważacie i piszecie mi w komentarzach. Dzięki, to mnie bardzo motywuje. Moim zdaniem, aby zdjęcie było dobre potrzeba dobrego światła, najlepiej słonecznego i fajnego tła. Kiedy tylko mogę, wychodzę z aparatem na zewnątrz, zdjęcia od razu wyglądają inaczej. Ale nie zawsze mam czas i warunki, aby biegać z aparatem po dworze, więc część zdjęć powstaje w domowym zaciszu. Bardzo podobają mi się zdjęcia na białej skrzynce, stanowi ona naprawdę fajne tło do zdjęć. Postanowiłam, że też taką będę miała. Wymagała ona jednak trochę liftingu 🙂

Swoją skrzynkę znalazłam u taty w garażu. Podejrzewam, że większość z Was ma coś takiego, ale nawet o tym nie wie. Wystarczy dobrze poszukać. Jest to zwykła skrzynka, w której przechowuje się np. jabłka. Wybrałam się do sklepu, bo niezbędne narzędzia i przystąpiłam do pracy. Potrzebujemy białą farbę do drewna, pędzel i papier ścierny. Na początku oczyszczamy deski papierem ściernym. To był chyba najgorszy moment przy pracy nad skrzynką. Staramy się do zrobić w miarę dokładnie, aby nie było potem żadnych drzazg. Następnie malujemy skrzynkę dwukrotnie. Farba wysycha bardzo szybko, więc drugi raz możemy pomalować już po 30 minutach.
I tyle. Cieszymy się białą skrzynką 🙂 Kiedy jej nie używam do zdjęć, świetnie sprawdza się jako stolik pod laptopa. Jestem bardzo zadowolona z mojego wynalazku, żałuję że wcześniej na to nie wpadłam. Na tej skrzynce fotografowałam na przykład lakier OPI Taupe Less Beach i wysuszacz do paznokci Avon.

A Wy gdzie robicie zdjęcia na bloga?

Autor: Justyna Skowera