6 RZECZY, KTÓRE ZNÓW POSTANOWISZ I NIE ZREALIZUJESZ

Nowy rok to czas, w którym prawie każdy postanawia, że zmieni coś w swoim życiu, szczerze przekonany że w tym roku będzie inaczej. Ale zazwyczaj nie jest. Odkładamy realizację niewygodnych i wymagających wysiłku postanowień, aż zastanie nas kolejny nowy rok. Zobacz jakie postanowienia noworoczne prawdopodobnie nigdy nie zostaną zrealizowane!

1. Schudnę

Z takim założeniem chyba każda kobieta rozpoczyna nowy rok. Tak to już jest, że dwa kilo mniej to zawsze lepiej niż więcej. Dobrze, że nie realizujemy tego postanowienia, bo za kilka lat nic by nie zostało.

2. Zacznę ćwiczyć

Ściśle związane z tym pierwszym, ale zahacza jeszcze aspekty zdrowotne takie jak poprawienie kondycji. Kluby fitness biją rekordy sprzedaży w styczniu, ale po kilku tygodniach wszystko wraca do normy.

3. Będę podróżować

Kto z nas nie marzy o dalekich podróżach po świecie. W tym roku pojadę przynajmniej na porządne wakacje. Tylko że bliżej wakacji okazuje się, że z kasą krucho, dzieci zachorowały i nie ma z kim zostawić psa. Ale za rok na pewno się uda.

4. Zacznę oszczędzać

Żeby mieć na te zagraniczne wakacje, na które w przyszłym roku już na pewno pojadę.

5. Podszkolę się w angielskim

Chociaż skoro wakacje przełożone, to dodatkowe lekcje też mogą poczekać. W końcu miałam oszczędzać.

6. Zmienię złe nawyki

Będę się zdrowo odżywiać, zacznę chodzić na jogę, rzucę palenie, ograniczę czas spędzany przed komputerem i będę segregować śmieci.

Tego typu postanowienia nie mają szans na realizację, nie dlatego że jesteś słaby i nie dasz rady, tylko dlatego że są źle sformułowane. Zbyt ogólnie. Czy po tygodniu diety i dwóch wizytach na zumbie możemy je odhaczyć jako zrealizowane? Czy weekend u babci już załatwia punkt z podróżowaniem? Formułuj realne postanowienia i dokładnie je precyzuj, np.: schudnę 3 kg w ciągu dwóch miesięcy, planując w tym celu konkretne działania,  spędzę weekend w Berlinie i co miesiąc będę odkładać choćby 50 zł. Stosuj metodę małych kroczków, a będzie Ci dużo łatwiej. Poza tym niech Twoje postanowienia nie będą karą za grzechy, tylko drogą do sukcesu, czymś co sprawi, że będziesz szczęśliwszy!

Autor: Justyna Skowera