SHARM EFFECT – CO TO JEST I JAK GO WYKONAĆ?

Wzory na paznokciach są ostatnio bardzo modne. Kobiety coraz częściej decydują się na urozmaicenie w ten sposób swojego manicure’u, a na rynek wchodzi coraz więcej produktów, które wykonywanie zdobień mają nam ułatwić. Wybór jest ogromny, naprawdę jest w czym wybierać i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. My dziś zajmiemy się omówieniem efektu sharm na hybrydzie.

IMG_2353

Sharm effect

Co to jest? Najprościej mówiąc to malowanie wzorów na mokro, dzięki czemu tworzą niepowtarzalny efekt rozmytego obrazu, rozmazanej akwareli, pływających wzorów. Efekt jest bardzo ciekawy i wygląda na dużo bardziej skomplikowany i pracochłonny niż jest w rzeczywistości. A tak naprawdę jest bajecznie prosty w wykonaniu. Nie potrzebne są wyjątkowe zdolności, zdobienia wręcz tworzą się same, nałożone punktowo na paznokieć, po kilku chwilach przepięknie się rozmywają, tworząc naprawdę niepowtarzalny efekt. Tego typu zdobienia są niezwykle zmysłowe i kobiece. Wykonamy nim przede wszystkim przepięknie rozmyte motywy kwiatowe oraz wszelkiego rodzaju inne finezyjne, pływające wzory.

IMG_2362

Co potrzebujemy?

Do wykonania tego zdobienia potrzebujemy przede wszystkim lakierów z kolekcji Sharm Effect. Są to specjalne lakiery oraz bazy przeznaczone do uzyskania efektu rozmytej akwareli. W kolekcji znajdziemy dwie bazy, białą do zdobień na białym tle, oraz bezbarwną, którą możemy nałożyć na dowolny utwardzony lakier hybrydowy. Dzięki temu zdobienia sharm możemy wykonać na każdym kolorze lakieru hybrydowego. Oprócz 2 baz w kolekcji znajdziemy również aż 18 kolorowych lakierów do wykonywania tych zdobień. Przyda się też sonda lub cienki pędzelek oraz holder. IMG_2363 IMG_2382

Jak wykonać sharm effect?

Przygotowujemy płytkę paznokcia jak pod tradycyjny manicure hybrydowy, usuwamy skórki, matowimy oraz odtłuszczamy cleanerem płytkę. Ja zdobienie sharm effect wykonałam tylko na serdecznym paznokciu, na pozostałych jest klasyczny manicure hybrydowy w bardzo jesiennym kolorze 015 Plum.  Na paznokieć na którym planujemy wzorek aplikujemy zwykłą bazę, którą utwardzamy w lampie. Następnie nakładamy specjalną bazę pod zdobienie Semilac Sharm Base White. Ponieważ jest to biały kolor, który lubi robić smugi, nakładamy tej bazy dwie warstwy. Pierwszą utwardzamy standardowo w lampie, natomiast drugiej na razie nie utwardzamy. Na mokrą bazę za pomocą cienkiego pędzelka lub sondy aplikujemy niewielkie kropki koloru. Ja użyłam tutaj 3 kolorów: 630 Yellow, 624 Orange oraz 616 Brown. Czekamy dosłownie kilka sekund i obserwujemy jak pięknie wzór rozpływa się na bazie, tworząc rozmyte kwiaty. Kiedy efekt nas zadowala utwardzamy go w lampie, następnie aplikujemy top, ja użyłam Top Mat Total i również utwardzamy w lampie. I gotowe! Prawda, że nie ma tutaj nic skomplikowanego?

IMG_2391 IMG_2420

Tak prezentuje się mój efekt końcowy. Jest lekko, zwiewnie i bardzo jesiennie. Jak Wam się podoba? Przekonałam Was do wypróbowania tej techniki?

Autor: Justyna Skowera