NAJPROSTSZE ZDOBIENIE ZA POMOCĄ JEDNEGO LAKIERU – SEMILAC CAT EYE

Dziś mam bajecznie prostą propozycję maniciure hybrydowego dla wszystkich, którym na paznokciach marzy się coś więcej niż tylko zwykły kolor, a jednocześnie twierdzących że nie mają zdolności, ani cierpliwości do wykonywania zdobień. Marka Semilac jak zwykle wychodzi nam na przeciw i stworzyła 6 wyjątkowych lakierów hybrydowych z efektem Cat Eye, dzięki którym przepiękne wzory na paznokciach niemal same się tworzą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…tzn magnesu. IMG_2285

Cat Eye

Cat Eye to nic innego jak lakiery magnetyczne, posiadają w sobie mnóstwo maleńkich drobinek, które reagują na działanie magnesu. Ich formuła jest półtransparentna, dlatego wymagają nałożenia kolorowej bazy pod spód. Jaki kolor? To już zależy od naszej inwencji, najbardziej intensywny efekt jest oczywiście na czarnym kolorze, ale jeżeli zależy nam na subtelniejszym efekcie, śmiało możemy eksperymentować z jaśniejszymi odcieniami. Efekt na pewno będzie się różnił, w zależności od tego na jaki kolor go zaaplikujemy.

W kolekcji mamy 6 różnych odcieni:

IMG_2288

Jak wykonać Cat Eye?

Jak każdy manicure hybrydowy zaczynamy od nałożenia na paznokcie bazy, utwardzamy w lampie, następnie aplikujemy 2 warstwy koloru, w moim przypadku był to kolor czarny 031 Black Diamond i również każdą z nich utwardzamy. Kolejny krok to nałożenie wybranego lakieru z kolekcji Cat Eye na całą płytkę paznokcia i uwaga (!) nie utwardzamy go. Aby wykonać to zdobienie pracujemy z mokrym lakierem. Nad powierzchnię paznokcia przykładamy magnes, ja użyłam Semilac Magnetic Pen, ale zwykły magnes, który znajdziecie w domu też powinien się na początek sprawdzić do wykonania tego zdobienia. Magnetic Pen jest natomiast dużo bardziej precyzyjny i za jego pomocą można stworzyć naprawdę ciekawe wzory – świetnie zaprezentowała je Pata w swoim wpisie. Magnes przyciąga drobinki, dzięki temu możemy stworzyć na paznokciach niepowtarzalne wzory. Praca z hybrydą daje nam ten komfort, że możemy wiele razy próbować, lakier nam nie wyschnie. Kiedy już jesteśmy zadowoleni z uzyskanego efektu utwardzamy go w lampie, na koniec całość pokrywamy topem i manicure gotowy.

IMG_2238IMG_2234

Ja w swojej stylizacji użyłam złotego efektu 612 Gold na ciemną bazę. Postawiłam na najbardziej klasyczny wzór kociego oka, który przepięknie się mieni, na paznokciach wygląda wręcz trójwymiarowo. Codziennie otrzymuję komplementy na temat moich paznokci oraz pytania jak taki efekt uzyskać, nawet od mężczyzn (pozdrawiam mojego brata). Moja odpowiedź zwykle zaskakuje – wystarczy specjalny lakier i magnes – ot cała tajemnica!

Jak Wam się podoba efekt Cat Eye? Spróbujecie?

Autor: Justyna Skowera