CAT EYE 3D – NIEZWYKŁY EFEKT GŁĘBI PRZY UŻYCIU MAGNESU

Kilka miesięcy temu pojawiła się kolekcja lakierów magnetycznych Cat Eye od Semilac i już wtedy byłam nią zachwycona, ale ostatnia nowość Cat Eye 3D to prawdziwy sztos! To co dzieje się na paznokciach po aplikacji tych lakierów na paznokcie to prawdziwa magia. Od kilku dni noszę je na paznokciach i co chwilę na nie spoglądam, patrzę jak się mienią i od razu mam ochotę się uśmiechnąć. Przetestowałam na sobie i obiektywnie stwierdzam, że kocie oko w wersji 3D poprawia humor!

Cat Eye 3D

Kocie oko to hybrydowe lakiery magnetyczne. Lakier posiada w sobie mnóstwo drobinek, które reagują na działanie magnesu, dzięki czemu w bardzo prostu sposób możemy tworzyć niesamowite zdobienia. Czym różni się kolekcja 3D od tej poprzedniej? W jednym lakierze mamy różne odcienie drobinek, które przenikają się nawzajem. Dzięki temu zdobienia, które możemy uzyskać są bardziej przestrzenne, trójwymiarowe i z pewnością mocno przykuwają wzrok.

Wykonanie takich paznokci jest bajecznie proste i naprawdę nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności czy precyzji. Ktoś, kto potrafi zrobić sobie hybrydę w jednym kolorze z pewnością poradzi sobie z kocim okiem. Zalecane jest aplikowanie kociego oka na kolor – tutaj już mamy dowolność w tym jaki odcień wybierzemy, ale najbardziej intensywny i spektakularny efekt będzie jeżeli zdobienia wykonamy na czarnej bazie. Ja w tym celu użyłam koloru 031 Black Diamond – pamiętajcie, że jest to lakier bardzo napigmentowany i należy go utwardzać dwa razy dłużej. Pokrywamy całą płytkę lakierem magnetycznym (nie utwardzamy) i przechodzimy do wykonywania zdobienia na mokrym lakierze. Wystarczy zbliżyć magnes Magic Pen do paznokcia i już możemy zaobserwować jak przesuwają się po nim kolorowe drobinki. Bawimy się tak dopóki nie uzyskamy satysfakcjonującego nas efektu, następnie utwardzamy zdobienie w lampie, pokrywamy topem i gotowe.

 

W kolekcji mamy 6 odcieni:

634 Green – zieleń z fioletowo – niebieską poświatą

635 Gold – mój faworyt, mam go na paznokciach, to różowe złoto mieniące się na róż, zieleń i miedź

636 Turquoise – turkus z domieszką fioletu i zieleni

637 Violet – fioletowo-różowe drobiny mieniące się na złoto

638 Yellow – nasycona żółć z domieszką zieleni

639 Pink – róż z domieszką złota i miedzi

Na zdjęciu od lewej: 634 Green,635 Gold, 636 Turquoise637 Violet638 Yellow639 Pink

Jak widzicie możemy uzyskać naprawdę różne efekty. Użycie długopisu magnetycznego sprawia, że mamy dużą kontrolę nad tym co robimy, ponieważ jest on dość precyzyjny. Mi osobiście najbardziej podoba się wzór w kształcie litery S oraz V. Są to tylko przykłady tego co możemy uzyskać, ale na pewno tego typu wzorów możemy stworzyć znacznie więcej.

Tak jak wspominałam wcześniej, z całej kolekcji najbardziej podoba mi się odcień Gold. Nikogo więc nie zdziwi fakt, że to właśnie on wylądował na moich paznokciach w połączeniu z kolorem Black Diamond. Wzór który zrobiłam przypomina literę V. Paznokcie przepięknie się mienią. Wyglądają jakbym spędziła przy nich dużo więcej czasu, a tak naprawdę wykonanie ich zajęło mi nie więcej czasu niż wykonanie standardowego manicure bez żadnych zdobień.

Mam dla Was też małą niespodziankę. Na instagramie mam dla Was konkurs, w którym możecie wygrać 3 dowolne lakiery z tej kolekcji!

Przejdź do konkursu

Widziałyście już kolekcję Cat Eye 3D? Który kolor jest Waszym faworytem?

Autor: Justyna Skowera