Dalgona coffe – prosty przepis na pyszną kawową piankę

Dalgona coffe podbija polski instagram w czasie trwającej kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa. To tylko dowód na to, że siedzenie w domu sprzyja kulinarnym eksperymentom. A efekt tego jest bardzo pyszny! Koniecznie musisz spróbować, bo jest bajecznie prosty w przygotowaniu. Dodatkowo składniki na pewno masz w domu, to tylko kawa, mleko, cukier i woda. Taki deser kawowy umili czas spędzany w domu.

dalgona coffe

Dalgona coffe

Do przygotowania dalgona coffe czyli kawowej pianki potrzebujesz:

  • 2 łyżki kawy rozpuszczalnej
  • 2 łyżki cukru
  • 2 łyżki gorącej wody
  • pół szklanki mleka
  • kostki lodu

Kawę rozpuszczalną, cukier i wodę wrzucamy do miski i miksujemy. Możemy użyć do tego blendera, miksera, spieniacza do mleka czy zwykłej trzepaczki. Po kilku minutach mamy piękną, gęstą, kawową piankę.

Do szklanki nalewamy mleko, możemy dodać kostki lodu. Na to za pomocą łyżki delikatnie nakładamy kawową piankę. Jest na tyle gęsta, że nie miesza się z mlekiem, tylko utrzymując na powierzchni. Dzięki temu wygląda bardzo atrakcyjnie i fotogenicznie. Dalgona coffe gotowa!

kawowa pianka
dalgona coffe

Tak przygotowana kawa to namiastka kawiarni w domowym zaciszu. Wszyscy teraz jesteśmy w domu i tęsknimy za zwykłym życiem, kiedy mogliśmy się spotkać na kawie z przyjaciółmi. Teraz możemy wirtualnie wypić razem kawę np. na instastory. Pamiętaj aby mnie oznaczyć @elare.pl, żebym mogła to zobaczyć i udostępnić.

Jeśli spróbujesz koniecznie daj znać jak Ci smakowało!

Autor: Justyna Skowera