KOSMETYCZNE SKARBY- PĘDZLE DO OCZU

W poprzedniej części Kosmetycznych Skarbów pokazałam Wam moje pędzle do twarzy, dziś możecie obejrzeć moje pędzle do makijażu oka. Jak zwykle uważam, że mam tylko niezbędne egzemplarze 🙂
Do blendowania cieni mam zasadniczo dwa pędzle: Coastal Scents 250 i Hakuro H77. Z obydwóch jestem bardzo zadowolona, dobrze rozcierają cienie, czyli spełniają swoje zadanie. Oba dobrze się piorą, chociaż Coastal Scents lubi się napuszyć, a w Hakuro czasem łamie się włosie. Na zdjęciu widzicie też pędzel dołączony do paletki Naked 2, ale niezbyt często z niego korzystam. Pędzel jest ze sztucznego włosia, trochę zbyt sztywny. Wolę jego drugą płaską końcówkę do nakładania cienia.

Zoeva Concealer Buffing, pędzel do nakładania korektora, u mnie sprawdza się dobrze. Jest puchaty, miękki i ma dość zbite włosie, dobrze rozprowadza korektor pod oczami, chociaż trzeba to robić delikatnie, bo może ciągnąć delikatną skórę pod oczami. Świetnie nadaje się do nałożenia bazy na powieki lub cienia w kremie. Hakuro H70, płaski pędzel języczkowy, nakładam nim cienie na całą powiekę. Hakuro H60, pędzel języczkowy z dłuższym włosiem, teoretycznie przeznaczony do korektora, u mnie totalnie w tej roli się nie spisuje, wklepuję nim cienie sypkie, dobrze stopniuje nasycenie koloru. 

Maestro 360 r. 6, jeden z moich ulubionych pędzli, kupiony stosunkowo niedawno. Pędzel języczkowy z króciutkim włosiem, idealny do moich małych oczy, świetnie nadaje się na dolną powiekę, można nim zrobić kreskę albo ją rozetrzeć. Hakuro H80 i H78, dwa pędzle kuleczki, dość precyzyjne, głównie do nakładania cienia w zewnętrznym kąciku oka.
Maestro 610 r. 2, ten pędzel jest troszkę za mały, stosuję go do wypełniania brwi i jestem z niego zadowolona, ale chyba kupię jeszcze jeden w większym rozmiarze. Włosie jest fajnie ścięte na prosto, dość sztywne, można też nim narysować kreskę. Zoeva Fine Liner 315, pędzel do kresek, lekko zakrzywiony. Kreska wykonana wym pędzlem nie jest taka trudna. Jest bardzo cienki na końcu, przez co jest niesamowicie precyzyjny. To mój idealny pędzel do kresek. Maybelline, pędzelek dołączony do eyelinera, syntetyczny, dość sztywny. Można też nim narysować kreskę, ale o wiele lepiej pracuje mi się z Zoevą 🙂
I to już wszystkie moje pędzle. Marzy mi się oczywiście 217 z Maca. Poza tym wydaje mi się, że moja kolekcja jest kompletna 🙂 A może jednak brakuje mi jakiegoś pędzla?
Autor: Justyna Skowera