Zimowe paznokcie sweterkowe i śnieżynka krok po kroku

Zima w pełni, a nieodłącznym atrybutem zimy są sweterki. Zarówno te prawdziwe, wełniane, którymi uwielbiam się otulać jak również paznokcie sweterkowe. I chociaż nie grzeją jak prawdziwa wełna, to zdecydowanie poprawiają humor i zwracają uwagę innych.

Dziś pokażę Wam krok po kroku jak wykonać takie sweterki, trochę innym sposobem niż robiłam to już 5 lat temu! Tamten wpis nadal jest na blogu i jest jednym z najczęściej czytanych, chociaż ja widzę tam ogrom błędów i brak wprawy. Ale z drugiej strony dokładnie widzę jaką drogę przeszłam w stylizacji paznokci, jak dużo się nauczyłam oraz jak bardzo przydały się szkolenia.

Paznokcie sweterkowe krok po kroku

sweterkowe paznokcie krok po kroku

Malujemy dwie warstwy wybranego koloru, moim zdaniem najlepiej wyglądają kolory nude albo dedykowane lakiery do sweterków z widocznymi włóknami. Następnie pokrywamy kolor matowym topem. Jeśli wykonujecie zdobienia na dłoni pamiętajcie o wcześniejszym przygotowaniu płytki oraz nałożeniu bazy.

sweterkowe paznokcie instrukcja

Następnie za pomocą cienkiego pędzelka malujemy sweterki, tym samym kolorem hybrydy. Wzorów sweterków jest bardzo dużo, ja tutaj wybrałam dość prosty schemat. Inne zwory sweterków możesz zobaczyć w tym wpisie. Przy tej metodzie jedna warstwa wystarczy. Nie utwardzamy tego.

sweterkowe paznokcie jak zrobić

Mokry, nieutwardzony wzór sypiemy bezbarwnym proszkiem akrylowym. Tak posypany wzór wkładamy do lampy i utwardzamy jak zwykły kolor. Następnie po utwardzeniu usuwamy nadmiar proszku za pomocą pędzelka. Generalnie sweterek jest już gotowy i możemy tutaj zakończyć stylizację. Ale ja pójdę o krok dalej i dołożę tu śnieżynkę.

śnieżynka krok po kroku
śnieżynka instrukcja

Cienkim pędzelkiem za pomocą białego żelu do zdobień malujemy śnieżynkę. Jeśli chodzi o śnieżynki to również jest kilka wzorów do wyboru. Jeśli chcecie mogę przygotować wpis z różnymi śnieżynkami – dajcie znać! Całość dopełniłam kropeczkami zrobionymi za pomocą sondy, które imitują padający śnieg.

Zobacz również mój film na Youtube!

I tak prezentuje się całość, sweterkowe paznokcie i śnieżynka. Prawda, że proste?

Autor: Justyna Skowera