5 MOTYWUJĄCYCH CYTATÓW REGINY BRETT

Nie będąc zbyt szczegółowym mogę powiedzieć że książki dzielą się dla mnie na dwa rodzaje. Jedne to takie, które “ciężko” mi się czyta, sposób pisania i jej treść nie koniecznie do mnie trafiają i też nie zawsze udaje mi się je skończyć. Drugi rodzaj książek to natomiast takie, które powodują że jestem niewyspana lub nie miałam czasu załatwić innych ważnych spraw, ponieważ nie byłam w stanie się oderwać od treści. Jedną z takich książek jest “BÓG ZAWSZE ZNAJDZIE CI PRACĘ” napisana przez Reginę Brett. Prawie w każdym rozdziale zaznaczałam sobie cytaty, które dawały mi do myślenia, inspirowały i do których chciałam wrócić. Dziś postanowiłam podzielić się z Wami pięcioma wybranymi przeze mnie cytatami. Być może zainspirują one Was  do przeczytania tej książki lub zmotywują do działania.

 

1. “Każde doświadczenie wzbogaca twoje życie już teraz albo na przyszłość[…] Może zagubiony trafisz właśnie tam, gdzie życie i tak miało Cię zawieść.”

Fajnie myśleć o wszystkim co nas spotyka jak o doświadczeniu. Takie spojrzenie od razu dystansuje, pozwala spojrzeć na daną sytuację zupełnie z innej strony. Pomyśl czego możesz się nauczyć z danej sytuacji i wyciągnij z tego wnioski.

DSC_9562

2. “Od tego, jak spędzamy każdy dzień, zależy to, jak spędzamy całe życie.”

To zdanie jest jak wyrok, czytając je miałam ciarki. No bo co zrobić, jeżeli spałaś dziś do południa, potem przeglądałaś fejsa, a na koniec dnia zamówiłaś pizzę? Chyba nie chcesz żeby tak wyglądało Twoje życie? To zdanie niesie też za sobą nadzieję. Zmienisz jeden dzień i jesteś w stanie zmienić całe życie. Przeżyj je najlepiej jak potrafisz.

3. “Swój sprzęt elektroniczny traktujemy lepiej niż własne ciała. Co noc podłączamy telefony komórkowe do ładowarek, ale sami rzadko śpimy dość długo, żeby naładować własne baterie.”

Staram się nie zarywać nocy, najlepiej kłaść się spać przed północą. Moje baterie ładują też spotkania z ludźmi, wyjazdy na weekendy, modlitwa i śpiew….no i oczywiście mój mąż 🙂

DSC_9781 - Kopia

4. “Odwaga to stan, kiedy nikt inny nie wie że się boisz.”

Nie ma odwagi bez strachu. Strach nie jest oznaką słabości tylko racjonalizmu. Uwierz w siebie i rób to co niemożliwe.

5. “Jeśli starasz się być wszystkim dla wszystkich, to wszyscy mogą się bez ciebie obejść. Jeżeli robisz jedną rzecz naprawdę dobrze, stajesz się niezastąpiony.”

Ja chyba nadal szukam tej jednej rzeczy, w której będę najlepsza. Ale idę przed siebie i na pewno na nią trafię.

 

Serdecznie polecam Wam przeczytać tą książkę. Daje bardzo wiele do myślenia i wnosi dużo dobrego do codziennego życia. A jeśli braknie czasu to pozostawiam Was z wybranymi przeze mnie cytatami i jeszcze tą jedną myślą z książki:

“A czego Ty będziesz żałował pod koniec życia?”

 

Autor: Justyna Skowera