4 SPOSOBY NA ŁADNY ZAPACH W DOMU

Lubię otaczać się ładnymi zapachami, zresztą chyba każdy lubi. Wnętrza w których przyjemnie pachnie od razu wzbudzają pozytywne emocje i miło nam się kojarzą. Często wchodząc do restauracji pierwszej oceny dokonuję właśnie po zapachu. Jeśli chodzi o zapach w mieszkaniu lubię kiedy jest wyczuwalny, przyjemny, ale nie nachalny. Preferuję też bardziej świeże, cytrusowe, orzeźwiające zapachy. Nie lubię tych słodkich i ciężkich, są dla mnie zbyt przytłaczające. Co robię aby w moim domu ładnie pachniało? Mam na to kilka sposobów.

Świece zapachowe

Mam ich kilka i w zależności od nastroju palę je przez jakiś czas. Tak jak wspomniałam wcześniej, nie lubię zbyt nachalnego zapachu, dlatego odpalam świecę na jakiś czas i potem gaszę, aby zapach nie był zbyt intensywny, ale delikatnie otulał całe mieszkanie. Wybór świec zapachowych jest ogromny, ja często kupuję świece w Tkmaxxx, jest tam naprawdę ogromny wybór zapachów.

Gotowanie

To jest świetny sposób na wypełnienie domu pięknym zapachem, oczywiście jeśli nic nie przypalimy. Możemy na wolnym ogniu gotować specjalne mikstury, na przykład pomarańczę, goździki, cynamon i w pomieszczeniu od razu zapanuje świąteczny klimat. Ale takie zwykłe, codzienne gotowanie również zdaje tutaj egzamin. Codziennie rano delektuję się zapachem świeżo zaparzonej kawy. Uwielbiam zapach jaki roznosi się w domu kiedy piekę szarlotkę, dokładnie taką jak zawsze robiła moja mama kiedy byłam dzieckiem. To takie zwykłe, domowe zapachy, ale u mnie zawsze wywołują uśmiech na twarzy i przywołują pozytywne wspomnienia.

Olejki zapachowe

Możemy jest stosować w postaci rozpylaczy w sprayu, do kupienia np. na kala.pl albo w formie dyfuzorów. Dyfuzory dodatkowo są fajną ozdobą. Wystarczy do naczynia wypełnionego wodą dodać kilka kropel olejku zapachowego oraz włożyć kilka patyczków bambusowych lub trzcinowych, dzięki którym zapach rozproszy się po całym pomieszczeniu. Olejki zapachowe oprócz samego zapachu wpływają na nasze samopoczucie, olejek lawendowy pozwoli wyciszyć się i odprężyć po ciężkim dniu, olejek tymiankowy przyniesie ulgę przy zapaleniu górnych dróg oddechowych.

Kwiaty

Świeże kwiaty w domu również potrafią sprawić, że będzie w nim pięknie pachniało. Nie każde kwiaty pachną tak intensywnie, żeby rzeczywiście były wyczuwalne w pomieszczeniu. Lubię zapach róż, ale jest to na tyle delikatny zapach, że czuję go tylko jak je powącham. Ale kiedy w maju przyniosę do domu bukiet bzu to od razu czuć ten piękny zapach. Konwalie również potrafią wypełnić pomieszczenie swoim zapachem. Zapach kwitnących hiacyntów od razu kojarzy mi się z początkiem wiosny. Hiacynty pojawiły się już w sklepach i muszę sobie je kupić.

A Wy jakimi zapachami lubicie się otaczać? Co robicie, aby w Waszym domu panowała miła atmosfera?

 

Autor: Justyna Skowera