BLACK&WHITE NAILS – 3 STYLIZACJE

Black&white to bardzo modny trend tego sezonu. To klasyczne połączenie jest ponadczasowe, nigdy nie wyjdzie z mody. Delikatność bieli i głębia czerni pasują do siebie idealnie. Tworzą duet nie do podrobienia. Takie zestawienie kolorystyczne jest też bardzo eleganckie, podobno bardzo lubiła je Coco Chanel. Blach&white od lat nie przemija w modzie, designie, zagościło też na paznokciach. Tak kontrastowe połączenie podkreśla siłę, mocny charakter i ponadczasowy styl.

Przygotowałam dla Was 3 stylizacje black&white, którymi możecie się zainspirować. Ten motyw pasuje mi do aktualnej pogody. Jest mroźno, wszystko pokryte śniegiem, również tworzy taki kontrast. Podstawą moich zdobień są oczywiście dwa kolory lakierów hybrydowych Semilac: Strong White oraz Black Diamond, a także do namalowania wzorów SemiArty White i Black.

W tej stylizacji użyłam 3 kolorów, oprócz oczywistej bieli i czerni mamy jeszcze srebro. Jest to kolor Silver z kolekcji Platinium. Na połowie paznokcia, na czarnej bazie namalowałam biały ornament. Dopiero uczę się tej techniki, wymaga trochę precyzji i wyobraźni, ale efekt jest naprawdę fajny. Warto popróbować narysować sobie takie wzory najpierw na kartce, tak aby malując paznokieć mieć już gotowy plan. Całość wygląda bardzo elegancko i spójnie.

Geometryczne linie. To zdobienie jest bardzo minimalistyczne. Malujemy proste linie, w dowolnej ilości, może być ich więcej. Raczej unikamy symetrii, niech to będzie delikatny bałagan. Mamy tutaj czarne linie na białym tle oraz białe linie na czarnym tle. Jest tu naprawdę wiele kombinacji, możemy mieć biały manicure z jednym paznokciem ozdobnym, albo dorzucić więcej czarnych akcentów i odwrotnie.

To jest mój faworyt z tej trójki i to ta stylizacja wylądowała na moich paznokciach. Mamy tutaj białą podstawę, dwa paznokcie pokryłam dodatkowo lakierem  185 Majestry Waltz, który dodał błysku i mroźnego charakteru. Na tym brokatowym tle namalowałam czarne gałązki. Starałam się, aby listki były w miarę drobne. Zdobienie zajmuje jakieś 3/4 paznokcia. Jest minimalistyczne, eleganckie, ale dzięki temu kontrastowi zwraca na siebie uwagę.

Jak Wam się podoba motyw black&white na paznokciach? Która stylizacja najbardziej Wam się podoba?

Autor: Justyna Skowera