JAK PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ SZMINKI?

Bardzo lubię nosić wyraźne kolory na ustach, czerwienie, intensywne róże, nawet odcienie wpadające w fiolet. Niestety intensywny kolor na ustach ma to do siebie, że kiedy zaczyna się ścierać jest to mocno widoczne. Nie wygląda to na pewno elegancko i estetycznie. Poza tym nie jesteśmy w stanie co chwilę kontrolować wyglądu naszych ust i ewentualnie je poprawiać. Zresztą chyba nie na tym polega makijaż. Dzięki niemu mamy czuć się piękne i atrakcyjnie, a nie zastanawiać czy szminka się czasem nie rozmazała.

Niestety chyba nie ma jeszcze produktu (jeśli jest to dajcie mi znać), który trzymałby się na ustach cały dzień w nienaruszonym stanie pomimo jedzenia i picia. Ale znam świetny trik, żeby przedłużyć trwałość szminki nawet o kilka godzin.

IMG_2521-horz-vert

Usta delikatnie pudruję, żeby je zmatowić, dzięki temu produkt się do nich lepiej przyczepi. Obrysowuję kontur ust konturówką w zbliżonym kolorze do szminki. Następnie wypełniam całe usta konturówką. Na tak przygotowane usta nakładam dopiero szminkę. Delikatnie wklepuję ją w usta, aby jeszcze bardziej utrwalić ten kolor i nadmiar odciskam w chusteczkę.  Najczęściej wybieram szminki matowe, ponieważ dłużej się utrzymują. Usta pomalowane w ten sposób wytrzymają ładnych kilka godzin. Nawet kiedy szminka zacznie się ścierać, nie będzie to źle wyglądać, ponieważ będzie jeszcze konturówka. Pomalowanie ust w ten sposób na pewno zajmie trochę więcej czasu, ale zdecydowanie warto go poświęcić dla takiego efektu.

 

 

Autor: Justyna Skowera