JEANS MANI CZY TROPIC MANI? DWA NAJMODNIEJSZE TRENDY LATA!

Lato to pora roku kiedy najbardziej możemy zaszaleć jeśli chodzi o wzory na paznokciach. W pracy czy szkole nie zawsze mile widziane są jaskrawe kolory czy fantazyjne wzory. W wakacje czy podczas urlopu kompletnie nie musimy się tym przejmować. Możemy pozwolić sobie na to, na co tylko mamy ochotę, neony, palmy, dżungle czy koronki. Taki manicure świetnie prezentuje się na opalonej skórze. Dziś pokażę Wam zestawienie dwóch bardzo modnych trendów sezonu letniego – jeans mani oraz tropic mani.

Jeans Mani

Jeans mani to paznokcie imitujące materiał jakim jest jeans. Najczęściej są w odcieniach niebieskiego, jaśniejsze lub ciemniejsze, nasycone lub sprane – wszystko zależy od naszej inwencji, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeans możemy urozmaicić dokładnie tak samo jak nasze ulubione spodnie jeansowe przetarciami, dziurami, przeszyciami, dziurami, naszywkami, koronkami, perłami – wszystko jest teraz modne. Ma być modnie i wygodnie. Tak na pewno będzie, bo takie zdobienia również świetnie wyglądają na krótkich paznokciach.

Podstawą tego zdobienia jest kolor niebieski. Ja wybrałam nasycony odcień  kobaltowego niebieskiego z najnowszej kolekcji Celebrate w kolorze 535 Power Cobalt. Aby uzyskać strukturę jeansu przygotowujemy sobie mieszankę białej hybrydy oraz białego żelu SemiArt zmieszaną w stosunku 1:1. Płaskim pędzlem paćkamy po paznokciu, tak aby uzyskać białe, nierównomierne plamy imitujące przetarcia. Tą samą mieszanką malujemy również koronkowe wzory. Ja zdecydowałam się na delikatne kwiatowe zdobienie, które dodało mojemu manicure kobiecości i lekkości. Na paznokciu serdecznym jest też motyw manitiul czyli negative space zakryty również koronkowymi kwiatami. Na pozostałe paznokcie nałożyłam odcień 159 Yasmin Kiss, czyli bardzo jasna pastelowa biel z odrobiną różu. 

Tropic Mani

Tropic mani to nic innego jak wakacyjny krajobraz z ciepłych krajów uwieczniony na paznokciach. Mogą to być palny, liście palmy, monstery, wszelkie zielone motywy florystyczne, jak również gorące zachody słońca. Wszystko co sprawi, że znów poczujecie się jak na wakacjach. 

W mojej stylizacji wykorzystałam dwa kolory z nowej kolekcji Celebrate, wydanej na 5 urodziny Semilac. Główne skrzypce gra tu kolor 530 Delicate White, czyli niemal biały pastelowy odcień kości słoniowej z nutą odcienia żółtego. Na dwóch paznokciach mamy pionowe ombre z kolorem 532 Kind Apricot, czyli delikatny brzoskwiniowo koralowy odcień. To połączenie imituje mi kolor nieba przy zachodzącym słońcu nad morzem. Na dwóch paznokciach mamy zdobienia wykonane czarnym kolorem (tak samo jak w przypadku białego koloru jest to mieszanka czarnej hybrydy oraz czarnego żelu SemiArt). Namalowałam palmę oraz liście palmy. Całość wykończyłam delikatnymi kropkami (uwielbiam kropki!) oraz dodałam białe cienie, aby zdobienie nabrało trójwymiarowości.  Paznokcie ze zdobieniem pokryłam matowym topem Top Mat Total. Dzięki temu zdobienie jest wyraźniejsze, paznokieć nie odbija światła, a tym samym nie rozprasza naszego odbioru.

Które z tych zdobień bardziej Wam się podoba? Wolicie tropic mani czy jeans mani? Byliście już na wakacjach czy tak jak ja dopiero planujecie?

Autor: Justyna Skowera