PRZECZYTANE W LUTYM

Luty zleciał mi niesamowicie szybko. Mimo natłoku obowiązków i ciągłego pośpiechu, znalazłam chwilę dla siebie i przeczytałam w lutym trzy książki. Właściwie każda z nich jest trochę poradnikiem. Nie przepadam za tego typu literaturą, ale te zdecydowanie mogę polecić.

IMG_0444

Bóg zawsze znajdzie ci pracę, Regina Brett. Książki tej autorki kilka miesięcy temu były mocno popularne. Nie sięgnęłam wtedy po żadną, bo tak jak wspominałam nie lubię poradników. Na książce jest informacja,że jest to 50 lekcji – nie lubię leż opowiadań, lubię kiedy cała książka jest jedną historią. Jednak trafiła się okazja, abym mogła ją przeczytać, po prostu pożyczyłam ją od koleżanki (dzięki Żanetka). I jak? Muszę przyznać, że jestem zachwycona. Książka jest niesamowicie motywująca, naładowana pozytywną energią. Chyba na każdej stronie zaznaczyłam jakiś ciekawy cytat do zapamiętania –  muszę je przepisać zanim oddam książkę 🙂 Stanowi jedną historię, bezpodstawne były moje obawy na temat 50 różnych opowiadań. Koniecznie muszę dorwać poprzednie książki.

IMG_0442

Bloger i Social Media, Tomek Tomczyk. Poradnik dla blogerów o tym jak blogować, jak wyciągnąć z tego kasę i wciąż robić to dla przyjemności. Również podziałała na mnie motywująco. Więcej na jej temat pisałam kilka dni temu – recenzja książki Jasona Hunta.

IMG_0445Razem przez życie, Michał Piekara. Z tą książką mam bardzo pozytywne skojarzenia, ponieważ z jej autorem miałam zajęcia. Książka związana z moim kierunkiem studiów, ale też z zainteresowaniami. Dużo jest tutaj o komunikacji międzyludzkiej, szczególnie w małżeństwie. To wcale nie taka prosta sprawa, kto jest w związku ten wie o czym mówię. Książka poparta osobistym doświadczeniem autora, jako męża i terapeuty. Zawarte są w niej ciekawe ćwiczenia poprawiające jakość naszej komunikacji i budowanie więzi.

 

Autor: Justyna Skowera