PRZECZYTANE W MARCU

Postanowiłam się od czasu do czasu dzielić z Wami ciekawymi lekturami, które wpadną mi w łapki. Bardzo lubię czytać, zwłaszcza książki, które ktoś mi polecił. Wtedy zaczynam czytanie z dobrym nastawieniem. Wiem, że wiele z Was również lubi czytać, dlatego myślę, że dzielenie się swoimi doświadczeniami w tym temacie może być ciekawe. 

Pierwszą książką, którą przeczytałam niedawno i którą bardzo Wam polecam to “Sprzedana” autorstwa Sophie Hayes. Niesamowicie poruszająca, szokująca i brutalnie prawdziwa autobiografia. Młoda dziewczyna, w moim wieku, która wyjeżdża do Włoch do chłopaka i zostaje tam zmuszona do prostytucji. Bardzo dobrze są tu ukazane mechanizmy psychologiczne, jakimi posługuje się sprawca przemocy, jak zmienia mentalność tej dziewczyny, tak że nawet nie pomyśli o tym aby mu się sprzeciwić. Wzruszająca walka matki o odzyskanie własnej córki. To powinna być lektura obowiązkowa. Polecam.

Druga pozycja to ostatnio mój ulubiony autor powieści kryminalnych Harlan Coben “Zostań przy mnie”. Jest to opowieść o zwykłej kobiecie, spokojnie żyjącej z mężem i dwójką dzieci, do której niespodziewanie wraca jej przeszłość, kiedy to była tancerką w klubie go-go. Wydarzenie pozornie nie mające ze sobą powiązania, niewyjaśnione zaginięcie, tajemnicze morderstwo. Stopniowo budowane napięcie i coraz więcej zagadek. Do samego końca nie przewidziałam zakończenia. Książka bardzo mnie wciągneła, przeczytałam ją w dwa dni. 

Czytałyście te książki? Co polecacie przeczytać w kwietniu?

Autor: Justyna Skowera