SŁOMKI W PASKI – DIY

Kolorowe słomki są od jakiegoś czasu bardzo popularne. Wyglądają bardzo oryginalnie. Stanowią bardzo ładny dodatek do zdjęć wszelkiego rodzaju soków, koktajli czy kaw. Niestety kosztują też sporo, na allegro za 25 sztuk zapłacimy ok. 15 zł. Jak na słomki to drogo, nawet za takie o niepowtarzalnym designie. Zwłaszcza, że niewielkim kosztem możemy podrasować zwykłe słomki.

IMG_0499

Do przygotowania własnych słomek w paski potrzebujemy kolorowych słomek  – ja swoje kupiłam w Ikei, za 100 sztuk zapłaciłam 4 zł. Ważne żeby słomki były dość grube, moje mają 0,8 cm średnicy. Na takich cieniutkich efekt może nie być taki fajny. Do tego izolacja, jest dostępna w różnych kolorach, w Castoramie kosztują one 1 zł. Warto też mieć nożyczki i trochę cierpliwości. No to do dzieła.

Słomki oklejamy izolacją. Tyle. Możemy dowolnie kombinować z kolorami, naklejać paski pod różnymi kątami, o różnych grubościach. Żałuję tylko, że nie kupiłam izolacji w kolorze czarnym, również wyglądałaby genialnie. Takie połączenie możecie zobaczyć u Agaty, która tak naprawdę zainspirowała mnie do stworzenia swoich słomek.

IMG_0502

IMG_0484

Najbardziej podobają mi się słomki żółto – niebieski i żółto – czerwone. Wykonanie zajmuje dosłownie kilka minut. Pamiętajcie, że izolacja jest rozciągliwa, ale jeśli ją za bardzo rozciągniecie, po jakimś czasie się skurczy. Widać to na niektórych moich słomkach, nie są dociągnięte do końca, to właśnie dlatego. Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczona ich trwałością, taśma wcale się nie odkleja, ładnie przylega do rurki.

Jestem zachwycona efektem, moje słomki w paski stanowią ozdobę samą w sobie.

Autor: Justyna Skowera