5 TEKSTÓW, KTÓRE USŁYSZYSZ WYCHODZĄC ZA MĄŻ W TRAKCIE STUDIÓW

Za kilka miesięcy będziemy świętować drugą rocznicę ślubu, a wciąż jeszcze studiujemy. Moim zdaniem zdecydowaliśmy się na ślub we właściwym momencie, jednak wiele osób sądziło że jest on za wcześnie. Mieli różne argumenty. Przedstawię Wam te, które słyszeliśmy najczęściej.

1. Za co będziecie żyli?

Oczywiste jest, że jak człowiek weźmie ślub w trakcie studiów to czeka go śmierć głodowa. Przecież nie ma szans na pracę dorywczą czy stypendium.

2. A co jak pojawi się dziecko?

Tragedia, na pewno nie skończymy wtedy studiów, życie zmarnowane. Zabawne, że po ślubie pytanie jest odwrotne – kiedy w końcu będzie dziecko. Ale pisałam już, że to nie Twoja sprawa kiedy będę w ciąży.

3. Gdzie wam się spieszy?

Osoba zadająca to pytanie, tak naprawdę chciała zapytać: jesteś w ciąży? No bo jeśli ślub w młodym wieku, to na pewno wpadka. A na co mamy czekać? Każdy dojrzewa do takich decyzji w swoim czasie, niektórzy nigdy.

4. Po co wam w ogóle ślub?

Zawsze znajdzie się osoba, która zakwestionuje istotę małżeństwa. Przekona Cię że to tylko zwykły papierek, który w najlepszym wypadku nic nie zmienia, a w najgorszym zmienia wszystko na gorzej.

5. Mogłaś się jeszcze wyszaleć.

Teraz możemy szaleć we dwoje. Małżeństwo wcale nie ogranicza wolności, sami ją sobie ograniczamy wierząc w takie stereotypy.

Nie żałuję tej decyzji. Jestem szczęśliwa, to jest najważniejsze 🙂

 

Autor: Justyna Skowera