Bubble nails krok po kroku – piana na paznokciach!

Bubble nails to od kilku dni hit na instagramie jeśli chodzi o zdobienia paznokci. Wcale się nie dziwię, bo są bajecznie proste w wykonaniu, a efekt jest genialny! Serio, paznokcie wyglądają jak małe dzieło sztuki. Gwarantuję Ci, że potrafisz wykonać to zdobienie. Jest bardzo, ale to bardzo proste i nie wymaga żadnych zdolności plastycznych.

bubble nails tutorial

Bubble nails krok po kroku

buble nails krok po kroku

Tak jak wspomniałam, paznokcie są bardzo proste w wykonaniu. To jest jedno z tych zdobień, do których nie potrzeba żadnych, ale to naprawdę żadnych zdolności plastycznych. Inny równie prosty ciekawy efekt na paznokciach, o którym pisałam to efekt Cat Eye.

Do wykonania bubble nails potrzebujesz:

  • lakieru hybrydowego
  • pyłek
  • topu no wipe
  • piany z mydła

Paznokieć malujemy kolorem, może być czarny bo dobrze wydobywa efekt pyłku, ale może być też każdy inny kolor – utwardzamy w lampie. W utwardzony kolor wcieramy pyłek, następnie malujemy całość topem. Pamiętamy o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Utwardzamy top, aby zabezpieczyć pyłek przed wycieraniem. Następnie malujemy drugą warstwę topu. Tego etapu nie utwardzamy. Na mokry top nakładamy pianę, tak aby pokryła cały paznokieć. Wkładamy do lampy razem z pianą i utwardzamy. Całość możemy pokryć dodatkową warstwą topu. I gotowe! Prawda, że proste?

efekt piany
piana na paznokciach
efekt piany

Zobacz również film na youtube.

bubble nails

Efekt, jaki uzyskujemy naprawdę robi wrażenie! W zależności od tego jak gęsta jest piana, bąbelki są mniejsze lub większe. Oczywiście możemy eksperymentować z kolorami i efektami. Możemy zamiast pyłku użyć efektu cat eye lub zwykłego lakieru brokatowego.

Zachęcam do śledzenia mnie na instagramie, jeśli jeszcze tego nie robisz. Znajdziesz tam jeszcze więcej inspiracji na paznokcie, wszystkie stylizacje znajdziesz pod hasztagiem #elarenails.

Zobacz również zdobienia z efektem piany!

bublle nails

Dajcie znać jak takie zdobienie Wam się podoba i koniecznie pochwalcie się, jeśli zdecydujecie się je wypróbować!

Autor: Justyna Skowera