5 POMYSŁÓW NA JESIENNE LIŚCIE NA PAZNOKCIACH

Kiedy myślę o jesieni, pierwsze moje skojarzenie to liście. Piękne, czerwone, żółte, złote, spadające z drzew i tworzące cudowne dywany na chodnikach. Szelest suchych liści pod stopami, kolorowe korony drzew błyszczące w słońcu. Taką jesień uwielbiam, słoneczną i kolorową. Od kilku dni mamy dokładnie taką jesień, a ja postanowiłam przenieść ten motyw na paznokcie. I tak właśnie powstało 5 tipsów z różnymi jesiennymi liśćmi.

jesienne liście na paznokciach

Jesienne liście

Do wykonania tych zdobień w większości użyłam lakierów hybrydowych z kolekcji America Go! – Całą kolekcję możecie zobaczyć w tym wpisie. Główną rolę gra tutaj kolor 541 Go Ecuador, czyli piękny, jesienny rudy kolor. Kontury malowałam żelem do zdobień SemiArt w kolorze Brown, aby nie był zbyt gęsty dodawałam dosłownie kroplę hybrydy Go Ecuador. Użyłam również białej hybrydy oraz SemiArtu White, pędzla Semilac 002 oraz sondy.

1. Pierwszy liść patrząc od prawej strony to liść kasztanowca. Nie wyobrażam sobie jesieni bez kasztanów, zawsze je zbieram, chociaż nie są mi do niczego potrzebne. Ten liść przypomina mi również trochę te pnącza, które czasem porastają budynki, a jesienią mają przepiękny czerwony kolor.

jesień na paznokciach

2. Drugie zdobienie to drobne, różne listki jakby rozwiane wiatrem. Ten motyw miałam niedawno na paznokciach w połączeniu z kolorem Go Bolivia. Listki są tak drobne, że nie robiłam już konturów.

3. Liście dębu. Bardzo proste w wykonaniu. Pojawiły się u mnie w trzech wersjach kolorystycznych, pomarańczowej, żółtej i nie do końca realistycznej różowej. Jeśli chodzi o dęby to motyw żołędzi jest też świetnym pomysłem, który również bardzo mi się podoba jako zdobienie na paznokciach, ale tutaj skupiłam się głównie na liściach.

4. Różne rodzaje liści, tym razem w większym wydaniu z konturem. To jest mój faworyt jeśli chodzi o tą piątkę. Dodatkowym atutem są tutaj liście z brokatowym wypełnieniem, które obijają światło i pięknie mienią się w słońcu.

5. Liście klonu. To zdobienie było dla mnie najtrudniejsze, bo narysowanie liścia klonu wcale nie jest takie proste. Musiałam poćwiczyć kilka razy na kartce i szkicować ołówkiem na tipsie – polecam, świetny trik dla początkujących. Wyglądają naprawę fajnie, a po ostatnim szkoleniu w Akademii Semilac – relacja zapisana w wyróżnionych na moim profilu na instagramie – dodałabym tu jeszcze fragment jednego liścia, bo zdobienia nie lubią parzystości.

liście na paznokciach

I tak prezentują się moje propozycje jesiennych liści na paznokciach. Dajcie znać, które liście podobają się Wam najbardziej oraz jakie jesienne motywy lubicie!

Autor: Justyna Skowera