NEONOWE KWIATY KROK PO KROKU

Pogoda nas ostatnio rozpieszcza, jest cieplutko i słonecznie. W powietrzu czuć już zbliżające się lato. Lato też zagościło u mnie na paznokciach. To niesamowite jak pogoda i pora roku wpływa na moje upodobania paznokciowe. Zapraszam Was na proste zdobienie krok po kroku, neonowe kwiaty na morskiej bazie.

Do zdobienia wykorzystałam lakier hybrydowy 001 strong white, SemiArt w kolorze white, cieniutki pędzelek 002 oraz neonowe pyłki Neon Effect w kolorze yellow 676, orange 675 i intense red 678. Przyda się także Semistick, holder oraz oliwka do skórek.

124 siren

Podstawę mojego zdobienia stanowi kolor Siren, to on tutaj wprowadza ten letni wakacyjny klimat. Jest to odcień, który bardzo trudno mi określić. To taki bardzo ładny niebieski kolor, morski, z delikatną nutą zieleni. Jedno spojrzenie i od razu mam przed oczami morze, plażę, piasek. Urozmaiciłam go bardzo prostym florystycznym zdobieniem w mocno intensywnych, neonowych barwach. Dla mnie jest to kwintesencja wakacji, morze i neonowe kolory. Muszę wspominać jak bardzo potrzebuję wakacji?

Najpierw maluję wszystkie paznokcie kolorem Siren, nakładam go dwie warstwy, pokrywam topem no wipe. Dzięki temu pyłek nie przyklei się tam gdzie go nie chcę.

Następnie szkicuję delikatnie zarys mojego kwiatka, a właściwie jego połowę. Do tego używam białej hybrydy wymieszanej w stosunku 1:1 z żelem do zdobień semiArt w tym samym kolorze. Kiedy jestem zadowolona z kształtu utwardzam go w lampie. 

Wypełniam go tą samą mieszanką, tak aby kolor był w pełni kryjący. Można nałożyć dwie warstwy. Nie przemywam tego cleanerem, zostawiam warstwę dyspresyjną, bo do niej ładnie przyklei mi sie mój pyłek.

Obsypuję kwiatka pyłkami, tak aby stworzyły mi ładny gradient. Zależy mi na tym aby środek był jasny, a krawędzie intensywnie różowe. Inspiracją tego połączenia kolorystycznego są moje ulubione goździki, które wykorzystałam do zdjęć. Za pomocą Semisticka wcieram pyłki w warstwę dyspresyjną, nadmiar pyłku omiatam pędzlem.

Następnie wracam do mojej białej mieszanki i ponownie rysuję białe konkury kwiatka. Kiedy jestem zadowolona z efektu utwardzam w lampie. Całość pokrywam topem no wipe i gotowe! Prawda że proste?

Dajcie znać czy podoba Wam się takie zdobienie i czy tak jak mi od razu przywołuje Wam na myśl wakacje. Jakie paznokcie najczęściej nosicie latem?

Autor: Justyna Skowera