DLACZEGO DEMAKIJAŻ JEST TAK WAŻNY?

Demakijaż twarzy jest podstawowym i najważniejszym elementem pielęgnacyjnym naszej cery. Jest to pierwszy podstawowy krok do tego, aby skóra była oczyszczona, gotowa do przyjęcia kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli wykonamy ten element niestarannie lub co gorsza nie wykonujemy go wcale na, nic zdadzą się inne elementy codziennej pielęgnacji. Aktualnie nie wyobrażam sobie, abym mogła pójść spać w makijażu, choćbym nie wiem jak była zmęczona, jest to element obowiązkowy każdego wieczoru. Chociaż muszę przyznać, że jeszcze kilka lat temu nie widziałam w tym większego problemu. Teraz biję się w pierś i przestrzegam Was przed takim traktowaniem swojej skóry. W końcu to jak wyglądamy bezpośrednio wpływa na to jak się czujemy i jak odbierają nas inni.

Makijaż należy zmywać codziennie. Resztki makijażu, sebum nagromadzone w ciągu całego dnia oraz martwy naskórek sprzyja namnażaniu się bakterii i zatykaniu porów. W konsekwencji tego mamy skórę z niedoskonałościami, wypryskami na własne życzenie. Poza tym źle zadbana cera szybciej się zestarzeje, nie będzie tak jędrna, gładka i napięta. Wniosek z tego jest prosty – demakijaż jest bardzo ważny w codziennej pielęgnacji cery, nie można pominąć tego kroku jeśli chcemy cieszyć się zdrową i zadbaną skórą.

Demakijaż sam w sobie jest niezwykle istotny, ale dużą rolę odgrywa tutaj produkt, którym go wykonamy. Na rynku jest ogromny wybór mleczek, olejków, płynów micelarnych czy płynów dwufazowych. Jak wśród nich znaleźć swój produkt idealny?  Do skóry suchej, wrażliwej polecane są mleczka czy produkty z olejami. Chociaż oleje wbrew pozorom również dobrze działają na skórę mieszaną i tłustą. Makijaż wodoodporny zdecydowanie najlepiej potraktować produktem dwufazowym. Nie ma na to złotej zasady, trzeba po prostu metodą prób i błędów znaleźć swój produkt idealny. Ja najbardziej lubię płyny micelarne. Świetnie sprawdzał mi się ten różowy płyn micelarny z Garniera, aktualnie używam tego płynu micelarnego z olejkiem arganowym. Chociaż nie przepadam za formułą dwufazową, ten produkt naprawdę polubiłam. Doskonale radzi sobie z makijażem oczu i twarzy, do tego mimo zawartości olejku nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze.PŁYN MECELARNY G

Jak wykonać skuteczny demakijaż? Na płatek kosmetyczy wylać trochę produktu, a następnie przyłożyć do oka, poczekać kilka sekund, aby produkt mógł rozpuścić cały makijaż oka. Następnie delikatnym ruchem ściągamy płatek kosmetyczny wraz z makijażem. Ważne jest, żeby nie pocierać, nie naciągać delikatnej skóry wokół oczu. Jeśli to konieczne powtarzamy tą czynność. Potem zmywamy makijaż z reszty twarzy. Dodatkowo możemy jeszcze oczyścić skórę produktem myjącym w połączeniu z wodą. Ważne jest, aby był to produkt delikatny, bez zawartości mydła, które wysusza skórę. Tak oczyszczona twarz jest gotowa na przyjęcie toniku i kremu nawilżającego. Również rano, przed wykonaniem makijażu należy oczyścić skórę z sebum oraz preparatów, które nałożyliśmy wieczorem.

Demakijaż twarzy zajmuje mi średnio trzy minuty. Te trzy minuty dziennie sprawiają, że mam cerę w zadowalającym mnie stanie – wiadomo, że idealnie nie będzie nigdy. Warto poświęcić ten czas, skóra nam się za to odwdzięczy.

 

Autor: Justyna Skowera