JAK ZROBIĆ HYBRYDY? – INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Ostatnio hybrydy to mój totalny must have. Uwielbiam je robić, paznokcie rosną mi tak szybko, że zmieniam kolory co tydzień. Dziś mam dla Was instrukcję – hybrydy krok po kroku. Mój zestaw do hybryd pokazywałam Wam kilka dni temu. Potrzebujemy lampy UV lub led, bazę, top coat, hybrydę kolorową, dodatkowo przyda się odtłuszczacz do płytki paznokci, waciki bezpyłowe, pilniczek, drewniane patyczki, opcjonalnie pędzelki do zdobień.

Przygotowanie paznokci

Zawsze przed nałożeniem hybryd staram się odsunąć skórki. Używam do tego  Sally Hansen Instant Cuticle Remover i drewnianych patyczków. Piłujemy paznokcie nadając im porządany kształt. Odtłuszczamy płytkę, przecierając ją wacikiem nasączonym preparatem do odtłuszczania. Można też zmatowić delikatnie płytkę paznokcie blokiem polerskim, ale ja tego nie robię.IMG_1799

Baza

Na tak przygotowane paznokcie nakładamy bazę. Należy to zrobić dość szybko, bo baza lubi spłynąć na skórki wokół paznokcia. Kciuka zawsze zostawiam na koniec, ponieważ właśnie na nim najbardziej mi spływa baza. Nakładamy jedną cienką warstwę i wkładamy do lampy. Ja mam lampę LED więc wkładam paznokcie tylko na 60 sekund, jeśli ktoś posiada lampę UV czas naświetlania jest dłuższy.

IMG_1800 IMG_1803

Kolor

Na utwardzoną bazę nakładamy jedną cienką warstwę koloru,  tutaj również kciukiem zajmuję się na końcu. Staramy się nie ubrudzić skórek lakierem, jeśli tak się stanie usuwamy go delikatnie patyczkiem, zanim go utwardzimy. Pierwsza warstwa koloru zazwyczaj nie kryje w 100%, czasem widoczne są smugi, ale to wszystko znika przy drugiej warstwie. Wkładamy rękę do lampy na 60 s.

IMG_1807 IMG_1804

Następnie nakładamy drugą, ostatnią warstwę koloru. Druga warstwa wydobywa głębię koloru. Kolor jest jednolity, całkowicie kryjący, chyba że mamy kolor transparentny. Następnie znów utwardzamy lakier w lampie.

IMG_1809 IMG_1810

Top 

Jeśli skończyliśmy nakładać kolory na paznokcie, całość dopełnia nałożenie topu. Nadaje on niesamowity połysk paznokciom, utrwala kolor lakieru. Jeśli ktoś nie chce błyszczących paznokci, do dyspozycji są również matowe topy.

IMG_1813

IMG_1804IMG_1814

Ja postanwiłam swój manicure hybrydowy jeszcze trochę urozmaicić i namalowałam wzorki na serdecznym palcu. Wzorki są wykonane lakierem hybrydowym, również utwardziłam je pod lampą i ponownie naniosłam top.

IMG_1816

Skończony manicure hybrydowy przecieramy wacikiem z płynem odtłuszczającym lub zmywaczem. Dzięki temu usuwamy lepką warstwę, która jest na wierzchu.

IMG_1819 IMG_1824I gotowe. Wykonanie hybryd to naprawdę prosta sprawa. Do zdobień użyłam kolorów firmy Semilac: 143 Fresh Lime, 115 Dancer From Rio i 022 Mint.

 

 

Autor: Justyna Skowera