JESIENNE LISTKI NA TLE OMBRE KROK PO KROKU

Szkolenie w Akademii Semilac przyniosło u mnie bardzo pozytywne efekty. W związku z tym przygotowałam dla Was piękne, proste jesienne zdobienie – listki na cieniowanym tle, a w głowie już układam sobie wizję kolejnych, zimowych już zdobień, którymi mam nadzieję  niebawem również się z Wami podzielę.

Każdą swoją stylizację paznokci rozpoczynam od przygotowania sobie stanowiska pracy. Lubię mieć wtedy porządek, dlatego pozbywam się niepotrzebnych rzeczy i zostawiam tylko to co niezbędne. Kawa oczywiście jest jednym z tych niezbędnych elementów, często mam też tablet lub komputer i w tle oglądam jakiś serial albo filmiki na youtube. Tym razem będę wykonywać zdobienie, więc oprócz lakierów, lampy czy wacików przygotowałam sobie również holder, pędzelki do zdobień i żele do stylizacji SemiArt. Tak przygotowana zabieram się do pracy.

Mając w domu małe dziecko często zdarza mi się, że robię paznokcie na raty. Jednego dnia zdejmuję poprzednią hybrydę, usuwam skórki, nakładam bazę oraz SemiHardi Milk, aby zabezpieczyć paznokcie przed połamaniem. Kolejnego dnia matowię tylko delikatnie płytkę i zabieram się za właściwe zdobienie. 

Wszystkie paznokcie, oprócz palca serdecznego pokryłam dwoma warstwami odcienia 083 Burgundy Wine. Jest to odcień idealny na tę porę roku i to właśnie teraz sięgam po niego najczęściej. Jest to taka bordowa śliwka z odrobiną ciepłego fioletu. Oczywiście w zależności od światła wygląda trochę inaczej. Kolor jest głęboki i nasycony. Dwie cienkie warstwy zapewniają pełne krycie.

Na serdecznym paznokciu wykonałam ombre przy użyciu kolorów: 189 Tuna Voyage, 516 Tiny Rose, 173 Melon Mash oraz 186 Kaymak Sweet. Namalowałam z nich średniej grubości pasy w poprzek paznokcia, zaczynając od najciemniejszego odcienia, kończąc na najjaśniejszym. Przed utwardzeniem za pomocą oczyszczonego pędzelka od lakieru wykonując szybkie, równoległe ruchy po prostu wymieszałam ze sobą wszystkie kolory, tak aby stworzyły ładne przejście barw. Po utwardzeniu czynność tę powtórzyłam, aby uzyskać bardziej intensywny efekt. Hybryda daje nam ten komfort, że możemy powtarzać daną czynność dopóki nie uzyskamy zadowalającego nas efektu, dopiero po utwardzeniu nie możemy już nic zmienić.

Następnie na holder wyjęłam trochę żelu SemiArt w kolorze 006 Burgund, który wymieszałam z odrobiną hybrydy, tej samej którą pomalowałam poprzednie paznokcie, czyli Burgundy Wine, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Sam żel jest dość gęsty, hybryda natomiast jest zbyt płynna i wzory szybko tracą swoją precyzję. Wymieszanie tych dwóch produktów daje nam konsystencję idealną do tworzenia zdobień. Za pomocą pędzelka do zdobień 001 namalowałam drobne listki. Wokół paznokcia zrobiłam również ramkę. Całość pokryłam topem Top Mat Total, który idealnie nadaje się do podkreślenia zdobień na paznokciach. Na pozostałych paznokciach jest zwykły Top no wipe z błyszczącym wykończeniem.

I tak prezentuje się gotowy manicure. Ja jestem z niego bardzo zadowolona. Jest klasycznie z odrobiną fantazji. To tło ombre przypomina mi piękne zachody słońca, a listki są niczym winobluszcz, który pokrywa ściany niektórych budynków.

Dajcie znać czy takie ilustrowane tutoriale Wam się podobają oraz co sądzicie o tym manicure! 🙂

Autor: Justyna Skowera