NAJPIĘKNIEJSZE ODCIENIE NUDE W MATOWYM WYDANIU – TOP MAT TOTAL SEMILAC

Top to taka kropka nad “i” w manicure hybrydowym. W zależności od tego jaki top wybierzemy, ten sam kolor może wyglądać zupełnie różnie. Bo diabeł tkwi w szczegółach, tzn. w wykończeniu. I dziś skupimy się na matowym wykończeniu, jakie daje Top Mat Total od Semilac. Muszę przyznać, że totalnie zakochałam się w tym efekcie, ja, fanka błyskotek. Wcześniej nie wyobrażałam sobie paznokci innych niż błyszczące, do momentu, aż nie wypróbowałam tego właśnie topu.matowe odcienie nude

Matowe wykończenie wygląda bardzo ładnie na wszystkich kolorach, bardzo ciekawie wyglądają również lakiery brokatowe w matowym wykończeniu oraz pyłki dające holograficzny efekt. To taki paradoks, kiedy błyskotki są matowe, ale efekt jest bardzo interesujący i oryginalny. Zdobienie sweterkowe również genialnie wygląda w matowym wykończeniu. Mnie najbardziej przypadły do gustu matowe odcienie nude i przez ostatnie tygodnie takie właśnie noszę paznokcie. Wybrałam kilka moich ulubionych odcieni tego typu odcieni i pomalowałam wzornik, aby pokazać Wam jak wyglądają w połączeniu z Top Mat Total.

Top mat total Semilac top mat total

Top Mat Total stosujemy jak każdy inny top. Nakładamy go cienką warstwą na kolor i utwardzamy w lampie. Po wyciągnięciu dłoni z lampy paznokcie nadal się błyszczą, dopiero po przemyciu cleanerem stają się matowe. Uwielbiam ten moment, kiedy cleaner się ulatnia i paznokcie tracą swój błysk. To matowe wykończenie jest wyjątkowe, bardzo miłe w dotyku, paznokcie są takie jakby welurowe, zamszowe. Trudno jest ten efekt opisać, trzeba po prostu dotknąć i poczuć.

Matowe wykończenie paznokci z jednej strony pozwala wydobyć z manicure cały potencjał. Jeśli mamy zdobienia to są one bardziej wyraźne, ponieważ nie odbijają światła. Ale zastosowanie matowego wykończenia wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia. Nie polecałabym tego osobom początkującym, bo łatwo można się zrazić. Matowe wykończenie nie wybacza żadnych niedociągnięć. Nawet pomalowanie paznokci na jeden kolor jest tutaj dużo bardziej wymagające. Kolor musi być nałożony idealnie. W przeciwnym wypadku wszelkie smugi, prześwity będą bardziej widoczne. Zwłaszcza jeśli lubimy kremowe odcienie, które lubią robić smugi i wymagają 3 warstw do uzyskania pełnego krycia.

Tak jak wspomniałam wcześniej jestem zakochana w matowym wykończeniu i od kilku tygodni ciągle noszę matowe paznokcie. Dlatego też mam dwie stylizacje z matem w roli głównej.

matowe paznokciematowe paznokcie semilac

Pierwsza z nich to ombre, na każdym paznokciu inny odcień, od najjaśniejszego do najciemniejszego. Wszystkie utrzymane w jasnej, kremowo – nudziakowej tonacji. Zaczynając od kciuka mamy odcień 140 Little Stone, następnie na palcu wskazującym 135 Frappe, dalej 162 Creamy Cookie, 159 Yasmin Kiss oraz 155 Ivory Cream. Różnice między tymi kolorami są niewielkie, zdecydowanie łatwiej je dostrzec na żywo niż na zdjęciu. Bardzo podoba mi się takie połączenie kolorów. Idealne dla niezdecydowanych, kiedy wybranie jednego koloru jest niemożliwe.

032 Biscuit matowymatowy manicure hybrydowy semilac

Kolejna stylizacja jest już mniej urozmaicona. Postawiłam tutaj na jeden z moich ulubionych kolorów 032 Biscuit. Jest to przepiękny odcień, każda hybrydomaniaczka powinna mieć go w swojej kolekcji. W matowym wydaniu wygląda równie ślicznie jak w błyszczącym. Jest to jeden z tych odcieni, które wymagają 3 warstw do uzyskania pełnego krycia i ogromnej precyzji, aby uniknąć smug. Ale ten wysiłek w 100% rekompensuje nam efekt jaki uzyskamy, kiedy już uporamy się z jego aplikacją.

Koniecznie dajcie mi znać jak Wam się podoba matowe wykończenie i czy próbowałyście już Top Mat Total. Jakie kolory według Was najlepiej wyglądają w matowym wykończeniu?

Autor: Justyna Skowera