MOJE PAZNOKCIE W 2016 ROKU

Przełom roku to dla mnie zawsze czas podsumowań i postanowień na przyszłość. Podsumowuję różne rzeczy, wydatki, cele, podróże, sprawy blogowe, ale jeszcze nigdy nie robiłam podsumowania paznokciowego. Aż do dziś. Pokażę Wam jak wyglądały moje paznokcie w minionym już roku 2016. Tak naprawdę to zgapiłam pomysł na ten wpis od Magdy, która również zrobiła podobne podsumowanie, także koniecznie zajrzyjcie również do niej po dawkę paznokciowych inspiracji.

Wszystkie stylizacje wykonałam samodzielnie, wszystkie poza jedną wykonane są hybrydami Semilac, które już prawie dwa lata świetnie mi się spisują.

Paznokcie sylwestrowe

To dosyć nietypowe połączenie kolorów, ale muszę przyznać, że nadal mi się podoba. Użyłam tutaj 3 kolory: róż 123 Szeherezada, 037 Disco Gold, 126 Queen Of The Night. Dodatkowo na serdecznym paznokciu przykleiłam tasiemki odbijające światło. Pamiętam, że nie zatopiłam ich zbyt dobrze w topie i po kilku dniach zaczęły mi odchodzić na końcach.

IMG_6433

Pink Marshmallow

Jeśli jakiś odcień występuje solo na moich paznokciach, to znaczy że naprawdę mnie zachwycił. Tak było właśnie w przypadku koloru 128 Pink Marshmallow. Piękny, rozbielony róż, bardzo elegancki i kobiecy.

IMG_7178

Efekt akwareli

Bardzo podoba mi się tego typu zdobienie, wykonywałam je już kilka razy i z pewnością jeszcze nie raz pojawi się na moich paznokciach. Aby uzyskać taki efekt rozmytych, pomieszanych barw, dmuchamy przez rurkę na nieutwardzone paznokcie. Wszystko dokładnie krok po kroku pokazałam w tym wpisie. Kolorem bazowym jest czerwień 027 Intense Red Semilac.

IMG_5699

Negative space

Tego zdobienia nie pokazywałam na blogu, ponieważ nie należy do najbardziej udanych. To moja pierwsza próba wykonania zdobienia typu negative space, czyli takiego w którym widzimy “gołą” płytkę paznokcia. Proste linie zawsze wychodzą mi krzywo. Użyłam tutaj kolor Tutti Frutti oraz Semilike Cherry Berry.

img_7673

Ombre i koronka

To jedyne w tym zestawieniu paznokcie wykonane hybrydami Indigo. Na 4 paznokciach mamy tutaj kolor Serenity, na serdecznym ombre z miętą Hello Summer, sypki akryl i koronka namalowana przez Pata bloguje. Paznokcie wyglądały ślicznie, były mega trwałe, to one są za zdjęciu tytułowym, ale zdjęcie ich graniczyło z cudem.

hy765

Motylo-kwiatek

Muszę przyznać, że to chyba moje ulubione paznokcie z całego tego zestawienia. W roli głównej kolor 123 Szeherezada, który jest moim totalnym ulubieńcem! Na serdecznym paznokciu niezidentyfikowany obiekt, który miał być motylem, wyszedł bardziej jak kwiatek, ale i tak ciekawie się prezentuje. Te paznokcie miałam na konferencji Blog Conference Poznań, więc tym bardziej mam z nimi pozytywne skojarzenia.

IMG_8061Witraż

Na wszystkich paznokciach wylądował delikatny, mleczny, półtransparentny odcień Semilac 050 French Vanilla. To jeden z pierwszych kolorów jakie sobie kupiłam. Na serdecznym paznokciu zdobienie przypominające witraż. Nie jestem mistrzem precyzji, ale muszę przyznać, że wyszło całkiem nieźle.IMG_8443

Elegant Raspberry

Elegant Raspberry to jeden z moich ulubionych odcieni. Idealny w sezonie letnim. To kolor, który jest bardzo nieoczywisty i w zależności od światła potrafi wyglądać zupełnie inaczej. Na seredecznym paznokciu jak to zwykle u mnie delikatne zdobienie.

IMG_8608

Lila story

Na wszystkich paznokciach mamy tutaj odcień Semilac 145 Lila Story. To delikatny odcień fioletu. Kolor jest pastelowy, dość mocno rozbielony. Na serdecznym paznokciu efekt akwareli + biały stempel. Całość wyszła bardzo delikatnie, ale ma to również swój urok.IMG_8924

Świąteczny prezent

I ostatnie już w tym zestawieniu świąteczne paznokcie. klasyczną czerwień, czyli Semilac My Love o26. Jest to przepiękna klasyczna, głęboka czerwień z delikatnymi drobinkami, które pięknie mienią się w sztucznym świetle. Na serdecznym paznokciu zdobienie – prezent, czyli czerwona kokardka.img_9797

Tak prezentowały się moje paznokcie na przestrzeni 2016 roku. Zdecydowanie muszę popracować nad negative space. Za to najbardziej podoba mi się motylo-kwiatek i witraż. A jakie są Wasze typy?

Mam również nadzieję, że w tym roku moje stylizacje będą jeszcze bardziej udane!

Zdjęcie tutułowe Pokusfokus.
Autor: Justyna Skowera